Hakkımda

Aycan Yılmaz Kimdir ?

1994’de İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğmuşum. Çocukluğum Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren özelliğiyle dünyada eşsiz, İstanbul’da geçtiği için kendimi şanslı hissediyorum. Mutlu ve özgür bir çocukluk yaşadım diyebilirim.

Mehmet Emin Horoz Anadolu Lojistik Lisesi’nden mezun olduktan sonra Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Sivil Havacılık bölümünü kazandım, bitirdim. Daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldım. Şu anda Akdeniz Üniversitesi’nde Yönetim ve Siyaset alanında yüksek lisans yapıyorum. Antalya’nın hayatımdaki yeri ve önemi büyüktür.

Akdeniz’de ingilizce hazırlıkla beraber 3 yıllık eğitimin ardından 2015’de mezun oldum. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne lisans tamamlama yapmak üzere geçiş yaptım ve 2019 yılında mezun oldum. 2021 yılında Akdeniz Üniversitesi’ne dönerek Yönetim ve Siyaset bilimi dalında yüksek lisans eğitimi almaya devam ediyorum.

Bir yandan üniversite eğitimimi sürdürürken bir yandan Antalya’nın zengin kültürü, köklü tarihi, muhteşem doğası, sıcakkanlı insanları, müzeleri, sokakları, tiyatro salonları, restoranları ile tanıştım. Tanıdıkça Antalya’ya olan hayranlığım arttı, tıpkı doğduğum kent İstanbul’la olduğu gibi Antalya ile de sıkı bir bağ kurdum. Çok net olarak ifade edebilirim ki, Antalya benim vizyonumu genişletti. 2021 yılında bilgisayar programlama faaliyetleri yazılım bilişim sistemleri üzerine kurduğum şirketimle profesyonel ticaret hayatıma başladım. Hala bu şirketimi yönetmeye devam ediyorum.

Teknoloji dünyasının gelişmelerini yakından takip etmek en büyük hobilerim arasında, sosyal medya alanında, ülkemizin Akdeniz Bölgesi için referans kaynağı olmasını hedeflediğim E Akdeniz & Akdeniz Sözlük projesi hakkındaki detaylara aycanyilmaz.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Spora ise hep çok büyük bir ilgim oldu. Sporla bağımı hiç koparmadım. Ancak bu alanda amatör kalarak herhangi bir profesyonel spor dalı ile ilgilenme fırsatım olmadığı için üzgünüm.

Aktif siyaset hayatıma 2021 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak başladım. Muhteşem ülkemizin insanları adına adil, eşit ve yaratıcı bir toplum için çalışmalarımı sürdürüyorum.

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için, akdenizsozluk.com/aycan-yilmaz adresine göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
WhatsApp'a Git
Bana WhatsApp'dan Ulaşabilirsin.
Bana whatsapp'tan mesaj göndermek için aşağıdaki butona tıklaman yeterli.