X Bilet

Bu heyecan verici yolculuğu takipçilerimle paylaşarak başlatmayı planlıyorum. Ticari açıdan sağlam temellere oturtulmadan önce aceleci davranmamak gerektiğini vurgulamak istiyorum. Ancak benim durumumda, bu işin ticari başarıdan ziyade farklı bir motivasyon kaynağı olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Umarım çevresel faktörler sizin hayatınızda istediğiniz gibi organize olur.

Fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum. 23 Temmuz’un ilk saatlerinde, “xbilet.com” alan adını satın alma fırsatını değerlendirdim. Uzun yıllardır planladığım bu projem için artık harekete geçme vaktinin geldiğini hissettim.

İlk gün, coşku dolu kutlamalar ve heyecanla uyanmıştım. Ancak ertesi gün, 24 Temmuz’da, beklenmedik bir gelişme yaşandı. Elon Musk, Twitter’ın adını ve logosunu değiştireceğini açıkladı. Musk, Twitter’ı “global bir platform olarak, konuşma özgürlüğünü destekleyen bir araç” haline getirmeyi hedeflediğini duyurdu.

Markam benim için büyük bir değer taşıyordu, ancak işler beklenmedik bir şekilde değişti. Ardı ardına gelen bu gelişmeler, yeni bir girişimin ilk adımlarının ne kadar karmaşık olabileceğini gösterdi.

Aslında, internet üzerinden bilet satışına dayalı bir girişimim son iki yıldır başarılı bir şekilde devam ediyordu.İnternet üzerinden bilet satışı yaparak gelir elde ederken, Türkiye genelinde satılan biletlerin tamamına erişim sağlama fikri benim için oldukça cazip görünüyordu. Ancak bunun için ülke genelinde güçlü bir markaya ihtiyaç vardı. Kendi internet alan adlarımı 2010 yılından beri aktif olarak yönetiyordum ve bu alan adları benim için önemli birer varlık haline gelmişti. Bu süreçte en değerli meyvesini de “xbilet.com” alan adıyla toplamış olduğumu düşünüyorum. Artık hedefim net bir şekilde belirlendi ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

O gece saat 03.00-04:00 sularında işlemi gerçekleştirmiştim ve yakınlarımla telefonda bu durumu paylaşıyordum. Sonrasında bunun kayıtlı kalması amacıyla bir tweet attım. Ancak birkaç saat sonra Elon Musk da Twitter’ın yakında “X” olarak adlandırılacağına dair ilk sinyali verdi. Aynı zamanda logo değişikliği konusunda da hızlı bir karar vermişti. Biz ise hala onunla eşzamanlı hareket etmenin getirdiği karmaşık düşünceler içindeydik.

Bu noktada, vizyonumuza, deneyimimize ve ekip çalışmasına olan inancımızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız. Her ne kadar yollar farklı olsa da, her iki durum da değişim ve yenilik ile dolu. İşte bu yüzden, ilerlemeye devam ederken cesaretimizi ve azmimizi kaybetmemeliyiz. Her gün yeni bir fırsat, yeni bir başlangıç sunar ve önemli olan bu fırsatları yakalamak için hazır olmaktır.

Ekran Resmi 2023 08 30 15.24.50

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Kullandığını Görüyorum :)

Önemli değil kullanmaya devam edebilirsin, o gıcık siteler gibi seni uğraştırmayalım. Sağ üstten çarpıya tıklayarak bunu kapatabilirsin.