Akdeniz Sözlük

Akdeniz Sözlük hayat koşuşturmacasında güncel kalmamı sağlayan dinamiklerden biri. Akdeniz Üniversitesi’nde geçirdiğim güzel yılları hatırlattığı için de Akdeniz Sözlük, hassas noktam diyebiliriz.

Benim gibi üniversite ile bağını koparmak istemeyenler için sözlük, üniversitesi ile arasında bir köprü. Gücünü aktif öğrenci olduğu dönemde üniversite deneyimini iyileştirmek isteyen, diğer fakülteler, topluluklar hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapan ve içerikler üreten öğrencilerden alıyor.

Akdeniz Etkinlikleri ve Akdeniz Sözlük projeleri ile Öğrenci veya mezun birçok kişiyi de bir arada tutarak yeni gelen öğrenci arkadaşlarımızın şehir ve üniversite adaptasyonuna katkıda bulunduğumuza inanıyorum.

Akdeniz Sözlük Nedir ?

Gelişmiş ve yeni nesil Çevrimiçi Bilgi Paylaşımı sitesidir. Akdeniz Sözlük aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir.

Her yıl Akdeniz Üniversitesi’ne 12.000 ve üzeri öğrenci yeni kayıt oluyor. Kayıt dönemi yaklaşırken çok daha fazla öğrenci adayı ve ailesi internet aracılığı ile üniversitemizi ve şehrimizi araştırıyor. Buradaki en ufak bir bilginin yeni bir öğrencinin hayatını etkileyeceği heyecanı ile sözlükte yazıyoruz.

Yeni öğrenciler için en iyi bilgiyi o öğrenci evlerinde yaşamış, o sıralardan geçmiş insanların vereceği kanaati ile çalışmalara devam ediyoruz. Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarını bir arada tutma hedefi olan Akdeniz Sözlük, kuşaktan kuşağa devam eden üniversite heyecanını dijital ortam da ölümsüzleştirmeyi hedefliyor.

Sadece bir web sitesi olmanın ötesinde Akdeniz Sözlük, şehirde yaptığı etkinlikler ile öğrencilere sosyal imkanlar da sunmaktadır. Özellikle Akdeniz Üniversitesi’ndeki öğrencilere iş bulma ve burs imkanları sağlamak konusunda kurum ve kuruluşlarla da iş birliği içerisindedir. Akdeniz Etkinlikleri ise Akdeniz Sözlük platformunun destekçisi ve güç ortağıdır.

Akdeniz etkinlikleri sitesinin sözlük hakkındaki blog yazısında Akdeniz Sözlük ne zaman kuruldu ve sözlükte nasıl yazar olunur gibi soruların cevabı yer alıyor. Hemen öğrenmek için buraya tıkla akdenizetkinlikleri.com/akdeniz-sozluk/

Amacımız ülkemizde daha önce servis edilen sözlük deneyiminin tekrardan servis edilmesi kesinlikle değildir. En iyi sözlük Akdeniz olsun gibi bir hedefimiz asla yoktur. İsminde sözlük kelimesinin kullanılması 1999 yılında Türkler tarafından internete önemli bir deneyim kazandırılmasındandır. Ancak sosyal medya anlamında hiçbir rakibinin olmadığı dönemde ortaya çıkmasına rağmen çağın gerisinde kalarak, sadece günlük gazete görevi görmesi bizi üzmektedir. Dijital verilerimizin yabancı ülkelerde depolanıyor olması sizi de rahatsız etmiyor mu ?

Evet, biz tam olarak bu yüzden yola çıktık.

Antalya’nın ve Akdeniz Üniversitesi’nin tanıtımı konusunda doğal misyonu olan sözlük, Akdeniz Bölgesi’ndeki diğer üniversitelerin ve şehirlerin de ilgisini çekmektedir. Giderek tüm Türkiye’nin ilgisini çekmesini beklediğimiz sosyal platformumuz çalışmalarına devam ettiği sosyal medya ve e-ticaret alt yapısı ile dünyaya açılmayı amaçlıyor.

Benim hakkımda sözlükte yazılanları okumak için akdenizsozluk.com/aycan-yilmaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
WhatsApp'a Git
Bana WhatsApp'dan Ulaşabilirsin.
Bana whatsapp'tan mesaj göndermek için aşağıdaki butona tıklaman yeterli.